закон про колекторівРада хоче покінчити з колекторським свавіллям — що відомо

Колекторів суттєво обмежать в правах і змусять називати не тільки своє ім’я, але і назву компанії, від якої вони діють.

ВР підтримала в другому читанні законопроект про захист боржників при врегулюванні простроченої заборгованості, повідомляє Д-НК з посиланням на сайт Верховної Ради. Закон, зокрема, передбачає створення реєстру колекторських компаній, який буде вести Національний Банк України.

Тільки зареєструвавшись в тому реєстрі, колектори отримають право діяти на території України. Більш того, реєстр зроблять публічним, відомості про колекторські компанії зможе перевірити кожен бажаючий.

Колекторам заборонять погрожувати, шантажувати, вводити в оману. Їм не можна буде дзвонити по ночах, а також приховувати свій номер. Колектора зобов’яжуть назвати розмір боргу, і на вимогу боржника він повинен буде протягом 7 днів надати підтверджуючі документи.

Але і це ще не все. Закон заборонить колекторам не тільки збирати, а й обробляти інформацію, що стосується будь-яких особистих даних боржника, будь то фото з соцмереж, місце роботи та інше. Якщо президент України і спікер ВР після схвалення парламентаріями підпишуть закон, то він вже почне свою дію з наступного дня, як буде опублікований в офіційних джерелах.