тарифиІстотні підвищення тарифів на електроенергію та опалення можливі в Україні найближчим часом

Електроенергія в Україні може подорожчати з 1,68 до 2,5 грн за кВт / год, а тарифи на опалення можуть зрости на 20%, повідомляє UBR.

Як розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, зараз підприємства, що генерують електроенергію, отримують лише 3 копійки з кожного кіловата. Все решта грошей «з’їдає» розподіл електроенергії. Тому підвищення тарифу неминуче, щоб уникнути краху такої галузі, як виробництво електроенергії, причому експерт вважає, що 2,5 грн за кВт / год — це проміжний варіант, а в підсумку тарифи для населення можуть вирости до 3,5-4 грн за кВт / година.

Такі ж тарифи, наприклад, в Болгарії і Румунії. Підвищення цін на опалення, на думку експерта, буде обумовлено необхідністю ремонтувати обладнання «Уже сьогодні в зв’язку з високою вартістю газу у підприємств комунальної теплоенергетики немає грошей для капітального ремонту мереж і обладнання. Практично всі органи місцевого самоврядування урізали бюджети капремонтів», — говорить експерт. За його словами, чекати зростання тарифів варто вже в опалювальному сезоні 2021-2022.

І експерти визнають, що це підвищення серйозно вдарить по кишені споживачів. «Нас чекає чергове подорожчання тарифів на тепло орієнтовно на 20-22%», — спрогнозував глава департаменту житлово-комунальної інфраструктури Громадської ради при Київській міськадміністрації Олег Попенко.