Ігор ЧубайсДебати між Чубайсом і Стрєлковим-Гіркіним були заплановані в рамках програми «Радіорубка»

У Росії соціолог і філософ Ігор Чубайс на дебатах з колишнім

ватажком окупантів ДНР Ігорем Стрєлковим-Гіркіним назвав того злочинцем і пішов з місця дебатів зі словами «Слава Україні».

Дебати між Чубайсом і Стрєлковим-Гіркіним були заплановані в рамках програми «Радіорубка» на пропагандистській радіостанції «Комсомольская правда».

Відразу ж після початку дебатів Чубайс взяв слово і висловив свою позицію стосовно ситуації в Росії і Кремля.

Він звинуватив президента Росії Володимира Путіна в триваючій глибокій демографічнй та економічній кризі, в якій перебуває країна.

«Донбас, звичайно, де-юре є частиною України, і він туди повернеться. Але в цілому я хочу пояснити свою позицію. Я вважаю, що наша країна (Росія, — ред.), на жаль, знаходиться у стані глибокої кризи. І екологічної — два мільйони кілометрів тайги вже згоріло, і демографічної — у нас зменшується населення, і економічної — у нас вже п’ять років знижується життєвий рівень. Причому за це відповідає президент», — зазначив Чубайс.

Після цього Чубайс назвав війну з Україною злочином і заявив, що дебатувати з людиною, яка розв’язала війну, буде тільки якщо той це визнає. Відразу після цього Чубайс залишив студію зі словами «Слава Україні».

«І при цьому наша країна веде війну в Україні. Україна домагається демократичних прав, правових норм. В Україні відбулися вільні вибори, Україна є частиною Європи — вільний в’їзд-виїзд. І я відразу хочу сказати, що вважаю війну з Україною злочином. Той, хто розв’язав цю війну — є злочинцем. І я готовий вести дискусію лише в тому випадку, якщо мій опонент визнає свою вину і відповідальність. Якщо не визнає, я залишаю студію. Слава Україні!» — сказав Чубайс і пішов зі студії, не дочекавшись відповіді Гіркіна.

Спантеличена радіоведуча-пропагандистка після цього заявила, що Чубайс таким вчинком нібито продемонстрував свою поразку, «втік».

Після ефіру Ігор Чубайс прокоментував свій вчинок, додавши, що сперечатися з вбивцею Стрєлковим-Гіркіним не збирається.

Як відомо, Ігор Чубайс є братом відомого російського політика Анатолія Чубайса.