черговий бій ветеранаНезважаючи на погрози «влади» не видати святковий пайок ветеран відмовився зняти нагороди України

Один з небагатьох нині живих в окупованому Алчевську Луганської області учасників бойових дій Другої світової

війни Іван Рікота категорично відмовився знімати українські нагороди. Не допомогло навіть втручання окупаційного «мера міста» Наталії Пяткової.

У лютому 2020 року ветеран відсвяткував 94-річчя. Напередодні свята Перемоги до Рікота прийшли «мер» Алчевська Пяткова, співробітники місцевих «ЗМІ». Останні хотіли сфотографувати ветерана, як то кажуть, при параді, з усіма нагородами, інформує Д-НК з посиланням на блог Олександра Чернова на Кореспонденті.

черговий бій ветерана

Ветеран погодився «позувати», надів всі свої нагороди, в тому числі — і отримані в період з 1991 по 2014 роки, тобто — українські нагороди. «Журналісти» «ЛНР» попросили їх зняти, на що ветеран відповів категоричною відмовою. Тоді прохання продублювала Наталія Пяткова, натякнувши, що незговірливість може коштувати ветерану продуктового набору — «щедрого» подарунка від місцевої «влади» до 75-річчя перемоги над фашизмом. Але і такий аргумент не вплинув на Івана Рікота. Ветеран був непохитний.

Відвідувачам Рікота довелося поступитися, і в результаті було оприлюднено фото з українськими нагородами, та ще й — на передньому плані. Тобто, заслужений ветеран і в 94 роки зміг дати бій посібникам окупаційної «влади», не прогнутися і відстояти своє право носити заслужені нагороди. А заодно і дав всім зрозуміти, що Україна була, є і буде. У тому числі — і на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Але ударом самої великої руйнівної сили по окупантам було те, що в боротьбі з алчевським ветераном упав міф про «стовідсоткову ветеранську підтримку» останніми бойовиків «ДНР / ЛНР».