кордонГромадян України, які їдуть до Польщі на роботу, вакцинуватимуть проти коронавірусу на кордоні препаратом Johnson & Johnson, який вимагає лише одного щеплення.

Про це повідомляє Д-НК з посиланням на польське видання Wirtualna Polska.

«Це буде своєрідним фільтром проти занесення коронавірусу ззовні. Ми вже щодня фіксуємо по кілька інфікованих на наших контрольно-пропускних пунктах на кордоні з Україною. Люди, які приїжджають на роботу в Польщу, теж повинні бути вакциновані, що посилить наш захист»,  заявив керівник медичного центру в Ряшеві, професор Станіслав Мазур.

За його словами, вакцину Johnson & Johnson обрали тому, що для щеплення нею необхідна лише одна доза, тоді як для щеплення іншими препаратами обов’язковим є введення другої.

«Ми отримали багато сигналів від роботодавців про те, що вони хочуть таких щеплень. Компанії, які наймають іноземців на будівництво, на сезонні роботи, побоюються спалаху ковіду, який згодом заблокує роботу. Ми чекаємо замовлених доз і відразу після цього почнемо щеплення», – сказав Мазур.

Точну дату, коли саме може початися вакцинація, він поки не назвав.

Міністерство охорони здоров’я Польщі наголосило, що вакцинуватися може кожен іноземець: студенти, науковці, люди, які мають дозвіл на роботу, а також подружжя та діти іноземців.

«Ніхто не потребує дозволу на постійне проживання для щеплення. Щеплення в Польщі доступні кожному: застрахованій та незастрахованій особі, громадянину Польщі та іноземцю», — заявив речник МОЗ Войцех Андрусевич.