ядерне паливоУкраїнська влада виключила участь московії в ще одній важливій енергетичній галузі

Три українських атомних енергоблоки повністю перейшли на американське паливо Westinghouse.

28 червня активна зона реактора енергоблоку №2 Южно-Української АЕС була повністю сформована з паливних збірок модифікованої конструкції виробництва компанії Westinghouse (ТВС-WR).

Таким чином, Україна перевела вже третій енергоблок ВВЕР-1000 на завантаження американським паливом. До цього енергоблок № 3 ЮУАЕС та енергоблок № 5 ЗАЕС вже почали працювати виключно на паливі компанії Westinghouse.

Нагадаємо, українська влада поступово скорочували залежність від ядерного палива російської компанії ТВЕЛ шляхом перекладу своїх АЕС на паливні елементи американської компанії Westinghouse.

Експлуатація палива Westinghouse почалася в ЮУАЕС ще в 2005 році. Тоді в активну зону блоку №3 вперше завантажили шість дослідних (пілотних) тепловиділяючих збірок американського виробництва. Сьогодні це паливо експлуатується на двох Південно-Українській (повне завантаження) і чотирьох Запорізьких атомних енергоблоках (№5 — повне завантаження, № 1, 3, 4). На московіїї стверджують, що перехід на використання американського палива спричинить за собою технологічні та екологічні ризики, однак в українському експертом співтоваристві не поділяють цих побоювань. В Україні діють 13 атомних блоків типу ВВЕР-1000 і два блоки типу ВВЕР-440.