вакцина CovishieldВідповідно до документів про поставку в Україну індійської вакцини, термін  її придатності закінчується 23 червня 2021 року

Враховуючи, що Україна отримала 500 тисяч доз вакцини, швидкість вакцинації має зрости принаймні вдвічі, щоб уся партія була використана вчасно. Наразі середній темп вакцинації в Україні складає близько 2400 щеплень на добу, отже до 23 червня, при збереженні теперішніх темпів,  Україна встигне використати лише половину завезених вакцин.

В StateWatch повідомляли про те, що українське МОЗ звернувся до Crown Agents з приводу можливості надання даних про дату виробництва і термін придатності препарату Covishield. При цьому в міністерстві відзначили, що відповідно до вимог виробників, були підписані договори про нерозголошення і конфіденційність, ініційовані відповідними компаніями. Тому не можна розголошувати результат переговорів.

24 лютого в Україні почалася вакцинація від коронавірусу препаратом Covishield (торгова назва вакцини AstraZeneca, яку виробляють в Індії). Планувалося, що до кінця першого тижня Україна вийде на 10 тисяч щеплень на добу, проте вдалося вийти на показник в три тисячі щеплених.

У своїй статті DT.UA йшлося про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. За даними джерела в Міністерстві охорони здоров’я, два контракти на вакцину загальним обсягом в 12 млн доз (2 млн — по 5,5 дол., Очевидно, CoviShield і 10 млн доз — по 9 дол., можливо, Novavax) були підписані ще в грудні минулого року, коли в Індії побував заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко. За умовами першого контракту, Україна повинна була внести передоплату. Але не внесла. Поставка зривалася. Господар заводу взагалі не хотів відвантажувати вакцину Україні. До вмовлянь довелося приєднатися послу Індії в Україні та індійському земляцтву.