саміт НАТОПолітолог: Зеленський мав брати участь у саміті НАТО разом з Президентом Грузії Саломе Зурабішвілі, але …

Саміт НАТО в Лондоні відбудеться за участю президента Грузії Саломе Зурабішвілі, але без президента Зеленського,

який там теж повинен був брати участь. Країн, які не є членами НАТО, на ці саміти не запрошують, але партнерам не відмовляють. Порошенко на них їздив і відстоював там нашу євроатлантичну інтеграцію, протидія РФ і підтримку для України. Як і в декількох інших питаннях забронював місце для свого наступника на цей саміт. Але, мабуть, Зеленському доріжка стелиться в протилежну сторону. Навіть, якщо географічно це в Париж, то ситуативно в Москву. Про це у своєму блозі пише політолог Тарас Чорновіл.

Він зазначає, вразила ще одна новина. Президентська канцелярія звернулася до Грузії з проханням перенести на наступний рік візит пані президента, яка повинна була відвідати Київ у ці дні. Грузинську сторону поставили перед фактом з повним порушенням перелічених термінів і без адекватних пояснень. Запрошення відвідати Україну пані Зурабішвілі отримала від Зеленського ще в травні під час його інавгурації. Підтверджено воно було у вересні під час короткої зустрічі в Варшаві. Така раптова відміна в дипломатії розцінюється як недружній демарш.

Політолог підкреслює, про причини можна тільки здогадуватися. Можливо, напередодні саміту НАТО, куди поїде пані президент і не поїде Зеленський, Путін так розлютився на керівницю Грузії, що заборонив Зеленському з нею зустрічатися. Такий варіант зараз навіть більш імовірний, ніж хтось собі може уявити. Можливо, наш президент просто «втомився». Цікаво, що Грузія на саміті НАТО буде дуже активно домовлятися про конкретну дату вступу в Альянс для отримання гарантій від повторення російської агресії. Зеленський в цей час буде шукати гарантії у Путіна.

Рекомендуємо до перегляду: Відео. Олег Сенцов: “Я не вірю Путіну і я закликаю вас не вірити йому”.