PfizerУкраїна закупить у Pfizer ще 10 млн доз її вакцини від коронавіруса. Дана вакцина вважається однією з кращих в світі

Україна підписала угоду з Pfizer про закупівлю додаткової партії вакцини від коронавируса. Мова про ще 10 млн доз. Про це вранці 1 травня повідомив Офіс президента України на своєму офіційному акаунті в Facebook, передає Д-НК.

В цілому, в 2021 році Україна отримає 20 млн доз Pfizer. Це дозволить прищепити від COVID-19 більшість українців до кінця нинішнього року.

«Чудові новини в Великдень!» — написали в Офісі президента. Там уточнили, що поставки Pfizer в Україну особисто лобіював президент Володимир Зеленський. Він провів переговори з гендиректором американської компанії Альбертом Бурлой. Новину прокоментував міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він повідомив, що контракт з Pfizer про додаткові поставки вже підписаний після «довгих і важких переговорів».

«Сьогодні вночі підписали», — розповів міністр. Масштабна вакцинація українців почнеться, швидше за все, вже восени нинішнього року. За даними Степанова, після вересня Україна отримає більшу частину закупленої партії — 15 млн доз Pfizer. Перші 500 тисяч доз американської вакцини привезуть в нашу країну в травні — червні, ще 4,5 млн — до вересня включно. Варто відзначити, що Pfizer вважається однією з кращих вакцин від коронавіруса в світі. Її ефективність оцінюють в 94%.

Перша партія понад 100 тисяч доз вже прибула в Україну в середині квітня. Важливо додати, що паралельно українців прищеплюють від коронавіруса англо-шведської вакциною AstraZeneca. Це перша вакцина від коронавіруса, яка була ввезена в нашу країну.