терористиЗа даними ЗМІ, всім трьом пред’явлено звинувачення в тероризмі

Районний суд Праги-5 в п’ятницю узяв під варту трьох із п’яти обвинувачених, які, за версією слідства, брали участь в бойових діях на сході України, слідчі вважають їх терористами.

Як повідомляє Д-НК з посиланням на чеський ресурс Novinky, у матеріалі місцевого видання відзначається, що суд узяв під варту осіб, що воювали на стороні московітських наймитів — керівника «Об’єднання чехословацьких солдатів в резерві миру» Івана Кратохвіла, члена об’єднання Мілоша Уржецького і попа Пржемисла Івана Гадраву.

терористи

Всі вони — громадяни Чехії.

Прокурор Вищої прокуратури Праги Мартін Біли пояснив, що такий запобіжний захід потрібен, оскільки обвинувачені можуть утікти або вплинути на свідків, які ще не виступили в суді.

За даними видання, всім трьом пред’явлено звинувачення в тероризмі, участі в терористичній групі, фінансуванні тероризму та підтримці і пропаганди тероризму. Також звинувачується одна юридична особа.

Згідно з повідомленням, організація «Об’єднання чехословацьких солдатів в резерві миру» займалася збором коштів для поїздок людей в зону бойових дій і може бути безпосередньо пов’язана з московськими спецслужбами. Вона регулярно влаштовувала військові навчання з використанням «дозволеної законом зброї і її копіями» і проводила «військові дні» для чеських школярів. Члени організації різко негативно налаштовані проти НАТО.

Видання називає 56-річного Пржемисла Івана Гадраву священиком «з явною промосковською орієнтацією», якому було доручено духовне управління громадою при церкві Св.Вацлава в Літомержіце.

Постанова суду не остаточна, обвинувачені ще можуть її оскаржити. Адвокати обвинувачених рішення поки не коментують.