протестУ місті Вроцлав, що на заході Польщі, пройшла протестна акція через загибель 25-річного українця Дмитра Никифоренка, котрого, можливо, закатували польські поліцейські.

Як передає Д-НК, про це повідомляє польський портал Gazeta.pl.

Захід пройшов під гаслом «Зупинимо вбивць із поліції». Учасники акції вимагали відставки очільника місцевої поліції.

Лунали вигуки «ганьба» та «бандити» в бік польських поліцейських. Демонстранти мали з собою банери з написами «У вас кров на руках», «Я не хочу боятися поліціянта».

протест

протест

Сама акція пройшла мирно та без інцидентів.

«Мирний протест української громади разом з усіма жителями Вроцлава проти насильства поліції проти мешканців Вроцлава. Катування та смерть Дмитра Никифоренка у витверезнику – це межа, яку ніколи не варто було перетинати. Ми вимагаємо чесного розслідування, покарання винних і запевнень, що це більше ніколи не повториться у Вроцлаві, який є нашим домом”, – написали організатор акції протесту у Фейсбуці.

Це не одинична акція. Наступної неділі українці, які проживають у Вроцлаві, планують провести черговий протест проти поліцейського насильства.

Нагадаємо, у Вроцлаві після затримання поліцією і перевезення до витверезника 30 липня помер 25-річний Дмитро Никифоренко з Немирова Вінницької області. За даними видання Gazeta Wyborcza, польські поліцейські застосували до чоловіка неадекватну до ситуації фізичну силу, що і стало причиною смерті хлопця.

Як повідомили агентству в Окружній прокуратурі у місті Свідніца, яке веде справу про загибель українця, слідство зараз очікує на результати кількох експертиз, зокрема аудіовізуальну та оцінку експерта з техніки й тактики дій поліцейських.

Справа смерті українця після затримання поліцією викликала значний резонанс у Польщі.

протест

На неї вже відреагували депутати Сейму Польщі, які вимагають проведення негайного розслідування дій поліції.

Після смерті українця та оприлюднення деталей справи у польських ЗМІ комендант поліції у Вроцлаві 1 вересня усунув від виконання обов’язків чотирьох поліцейських, які 30 липня затримували українця, а щодо двох з них розпочалася процедура звільнення їх зі служби в поліції.