трагедії в шахахУ Москві в одній з квартир на вулиці Кастанаївській знайшли мертвими двох професійних українських шахістів – Олександру Вернигору і Станіслава Богдановича

Про це повідомила «Українська правда» із посиланням на російські ЗМІ.

«Загиблою дівчиною виявилася професійна 18-річна шахістка Олександра Вернигора. За попередньою інформацією, вона і її приятель загинули від «звеселяючого газу», на їхніх головах були надіті пакети. Другий загиблий від «звеселяючого газу» – український шахіст Станіслав Богданович, 1993 року народження», – йдеться у повідомленні.

Богданович був срібним призером чемпіонату Європи з шахів серед юнаків до 12 років, чемпіоном України серед юнаків до 18 років, а також чемпіоном України зі швидких шахів.

Зазначимо, що кілька днів до того Богданович зіграв за команду з Росії в матчі проти України, який проводив в Інтернеті, про що повідомляв у своєму «Facebook».

«Відповідаю тим, хто не розуміє, чому я грав за Росію. По-перше, мені за це задонатилі. Я роблю тільки те, що краще для бізнесу. Поки не було донатів, я чесно не грав ні за кого. По-друге, я зараз перебуваю в Росії. Було б негарно, будучи гостем, виступати проти тих, хто чинить привітний прийом. Це просто данина поваги», – написав він.

На початку березня Богдановича внесли до бази «Миротворця», яка формує неофіційні списки тих, хто, на думку цієї організації, загрожує нацбезпеці України.

Шахіста звинуватили в «участі у пропагандистських антиукраїнських акціях», «маніпулюванні суспільно значущою інформацією» та «запереченні російської агресії».

Представник Головного слідчого управління Слідкома Росії по Москві Юлія Іванова повідомила, що за фактом виявлення тіл чоловіка 1993 року народження і дівчини 2001 року народження у квартирі будинку проводиться дослідча перевірка. За її словами, «ознак насильницької смерті не виявлено».

Наразі призначена судово-медична експертиза.