робот Da VinciПацієнтка – 13-річна дівчинка, що народилася із патологією кишківника

Три години на усунення спайок та три проколи по 8 мм замість розрізу черевної порожнини – робот Da Vinci прооперував першу дитину в Україні.

Про це повідомляють на сторінці у «Facebook» Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги міста Львова, де і відбулась операція, передає Д-НК

«Пацієнтка – 13-річна дівчинка, що народилася із патологією кишківника. Ваду тричі намагалися усунути під час операцій, але складні хірургічні втручання тільки погіршили стан. У дитини розвинулася рецидивуюча кишкова спайкова непрохідність. Вона страждала від болей, що супроводжувалися блювотою», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають у лікарні, у розвинутих країнах, де медицина є пріоритетом, такі патології усуваються саме за допомогою роботичних систем Da Vinci.  

Операцію виконували дитячий хірург Андрій Дворакевич, хірурги Андрій Стасишин та Артур Гураєвський, анестезіолог Віктор Юрченко. 

«Уже зараз можна стверджувати: операція минула успішно. Ранній післяопераційний період є задовільний. Дівчинку більше не турбують болі в животі, вона встає з ліжка і уже навіть ходить коридором. І хоча попереду у нашої пацієнтки ще тривала реабілітація, вона має хорошу перспективу назавжди забути про свою проблему», – відзначили лікарі.