окупований КримВ окупованому Криму в небо на повітряних кулях підняли 40-метрові портрети Сталіна і Жукова

Офіційно акцію приурочили до 9 травня, але вона припала

на річницю підписання указу про депортацію кримськотатарського народу.

Про запуск портретів повідомляє російське державне інформагентство «РІА Новини Крим», передає Д-НК.

Портрет Сталіна підняли біля Білогірського, портрет маршала Жукова – пролетів над Феодосією. Акцію планували на 9 травня, але в той день в Криму йшов дощ, тому її перенесли на 11 число.

окупований Крим

«Федерація повітроплавців Криму спільно з Федерацією боксу вирішили таким чином вшанувати пам’ять командувачів і приурочили цю незвичайну акцію до 75-річчя Великої Перемоги», – пояснив агентству один із пілотів Олександр Змушко.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував запуск портретів на своїй сторінці у Facebook.

«Російські окупанти навчені тому, щоб завдавати удари в найвразливіше місце, розриваючи абсолютно кримськотатарське серце, яке і так вже десятиліттями ніяк не перестає кровоточити… Сьогодні, 11 травня 2020 року, російські мерзотники підняли над старовинним Карасубазаром, який вони називають Білогірськ, портрет тирана Сталіна», – написав він.

Чубаров нагадав, що 76 років тому, 11 травня 1944, в Кремлі було підписано Постанову ДКО № 5859-сс «Про кримських татар», згідно з якою 18 травня почалася насильницька депортація кримськотатарського народу. Було депортовано близько 200 тисяч кримських татар, понад 46% із них померло.

«І не треба нікому ховати голову в пісок – Москва сьогодні відкрито пригрозила кримськотатарському народу – «не підкорятиметеся, можемо повторити»», – підсумував він.