Цьогоріч Україна відзначатиме 151-у річницю з дня народження Лесі Українки

У Дрогобичі, який нещодавно поповнився пам’ятником видатній поетесі, проведуть ряд заходів та літературні читання.

Цьогоріч місто вшановуватиме пам’ять про Лесю Українку біля погруддя поетеси, встановленого на подвір’ї ліцею №4, що носить її ім’я.

Через карантинні обмеження всі заходи проведуть на відкритому повітрі, а програму планують зробити нетривалою в часі, без зайвого офіціозу, спокійною та емоційною.

В програмі заходу – виступ ведучих, вітальні слова від керівництва громади, покладання квітів та читання поезії Лесі Українки. Обговорення запланованих заходів відбулось на оргкомітеті, який провів заступник міського голови Андрій Ковч з управлінням культури.

Важливою є пам’ять. Ми щороку збираємось, щоб вшанувати безцінний вклад Лесі Українки, згадати її творчість. Цьогоріч наш захід пройде біля пам’ятника поетесі. Намагаємось зробити його по-особливому емоційним та теплим, – наголошує Андрій Ковч.

Окрім очних подій культура планує провести ряд онлайн-заходів – літературні читання та онлайн-квест. Традиційно з нагоди дня народження Лесі Українки чоловічі пам’ятники Дрогобича прикрасять святковими метеликами.