Цими вихідними, 19-20 листопада, у Дрогобичі відбудеться щорічний літературно-мистецький проєкт «Друга Осінь»

Як інформує ДНК проєкт присвячений 80-им роковинам загибелі Бруно Шульца. Цьогоріч мистецький захід доповнить ще одна приємна подія – у Дрогобичі відкриють лавку Бруно Шульца, подаровану нам польським містом-побратимом Битом.

Так як 2022 рік оголошено роком пам’яті Бруно Шульца, Дрогобич та Битом вирішили втілити спільний проект, який грунтується саме на творчості Шульца та залишить символічний слід в громадському просторі кожного міста.

У Битомі лавку Шульца встановили ще в жовтні, – у Сквері зустрічей, доповнивши її муралом із зображенням Дрогобича. У Дрогобичі аналогічну лавку встановлять у одному зі скверів міста – Студентському.

Лавку доставили до Дрогобича ще кілька тижнів тому. Однак її встановлення та відкриття свідомо відклали та запланували на 19 листопада, в ході проведення заходів «Другої осені».

Досі лавка перебувала в дворику Ратуші, а кортенова сталь, з якої вона виготовлена, вже почала покриватись природним шаром патини. Це покриття, що захищає його від іржі, є щільним і надзвичайно міцним, одночасно запобігає втраті товщини через вплив старіння та іржавіння. Матеріали з кортенової сталі набагато більш стійкі до атмосферної корозії, а термін їх служби може сягати кількох сотень років.

З першого погляду може здатись, що лавка іржавіє. Однак польські колеги наголошують – процес утворення патини на поверхні кортенової сталі може тривати від 18 до 36 місяців. Згодом метал стає повністю стійким до атмосферної корозії та будь-яких впливів зовнішнього середовища.

Нагадуємо, відкриття лавки Шульца у Дрогобичі відбудеться 19 листопада, о 12:00 в Студентському парку на вул. Івана Франка, 24.