Вже з 2022 року у Дрогобичі має розпочати свою діяльність філія Київського університету права

З метою поглиблення співпраці між містом і вишем та обговорення покрокового плану дій з відкриття нової філії – до міста прибула офіційна делегація на чолі з ректором КУП НАН України Юрієм Бошицьким.

Делегація освітян зустрілась з міським головою Дрогобицької громади Тарасом Кучмою у Ратуші. Під час офіційної зустрічі гості обговорили з очільником громади покрокові дії щодо запуску нової філії, яка, за задумом, має функціонувати у приміщенні колишнього факультету фізичного виховання, що на вулиці Стрийській.

Окрім Тарас Кучми участь у зустрічі взяли начальник відділу освіти Петро Шев’як та депутат Дрогобицької міської ради Юрій Кушлик.

«Ваше місто має високі показники якості освіти. Тут готують хороших спеціалістів і те, що Ваші освітні заклади займають передові місця у рейтингах ЗНО, – свідчить про те, що місто має великий потенціал. Звісно ми не зможемо в один момент зробити все. Але якщо рухатись крок за кроком – я впевнений, що наша філія в Дрогобичі матиме успіх та буде наповнена студентами» – зазначив ректор КУП НАН Юрій Бошицький.

Наразі депутатський корпус Дрогобицької міської ради вже проголосував рішення про передачу Київському університету права в пільгову довгострокову оренду, терміном на 10 років¸ приміщення колишнього факультету фізичної культури на вулиці Стрийській.

Наразі ведеться підготовка документів для укладення договору оренди на це приміщення між КУП НАН та Дрогобицькою міською радою. Приміщення потребує ремонту, тому орендар планує розпочати там поступові ремонтні роботи. Однак в якості резервного варіанту на перший час розглядається можливість використання для навчального процесу приміщення школи №15.

За словами ректора КУП Юрія Бошицького, – до освітнього процесу в Дрогобичі залучатимуть відомих викладачів, експертів, науковців з Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України, які приїжджатимуть до міста та працюватимуть вахтовим методом. Також університет планує залучати до навчального процесу і місцевих викладачів, за сумісництвом.

Паралельно з освітнім процесом, КУП планує проводити з Дрогобичем спільні наукові конференції, з залученням наших науковців та італійських партнерів.

«Ми задекларували нашу відкритість та готовність до співпраці і ми продовжуємо робити все від нас необхідне для того, щоб наше місто продовжувало розвиватись, як провідний освітній центр» – наголосив міський голова Тарас Кучма.

За словами очільника громади, – після запуску філії Київського університету права, – місто розгляне можливість облаштування зупинки громадського транспорту на вулиці Стрийській та присвоєння їй імені «Студентська».

Київський університет права НАН України було створено у 1995 році на базі Інституту держави і права ім. В.М. Корецького Національної академії наук України. Це єдиний у нашій державі заклад освіти, підпорядкований Національній академії наук України.

Станом на сьогодні в Україні працює вже 6 філій цього університету.