Сьогодні 13 травня, відбулось урочисте відкриття вулиці пам’яті Героя України, дрогобичанина Івана Дацка

Захисник віддав своє життя у боротьбі з російським агресором.

Воїн Іван Дацко служив у батальйоні оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького, інформує ДНК.

У 2017 році був засновником Дрогобицької Муніципальної варти, а згодом її очільником. Був на Майдані. Відтак війна вчергове покликала його захищати рідну Батьківщину. З пекла військових дій – воїн не повернувся.

Відкриття вулиці пам’яті Івана Дацка (колишня Сахарова) розпочали з молитви отця Івана Панькова та освячення таблички на будівлі ДЮСШа. Подія згуртувала рідних загиблого Героя, керівництво міста, а також побратимів Івана – воїнів Батальйону оперативного призначення імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького.

Як наголосив у зверненні до присутніх Тарас Кучма – полеглі Герої будуть завжди жити в нашій пам’яті, серцях та історії міста.

Також виступив й побратим Івана — воїн Роман Іванишин.

Нам було не просто. Були різні моменти. Велися серйозні бої. Іван з командою не відпочиваючи приїхали нам на допомогу з Києва. І зразу у бій. Прикривали, допомагали, бились як леви. Коли впав наш побратим Руслан, нам було важко. Однак, Іван з хлопцями під’їхали на допомогу. Потім впав Іван. Він впав не сам, загинули ще побратими. І, мабуть, нас чекає ще не один сумний день і ще не одна сумна втрата. Але ми маємо пам’ятати заради чого це все відбувається. Заради чого стали до строю, взяли зброю в руки. Бойове братерство – це не прості слова, це те, що об’єднує чужих людей спільною ідеєю назавжди – захистити державу, захистити наш народ. Війна завжди забирає кращих. Тепер вони оберігатимуть усіх нас як янголи-охоронці. Вони все одно в строю – тільки небесному, – наголосив Роман Іванишин, бойовий побратим загиблого.

Завершили захід спільним виконанням Гімну України у супроводі Дрогобицького муніципального камерного хору «Легенда». Захід вела Уляна Воят.

Додамо, відповідно до рішення сесії Дрогобицької міської ради від 14 квітня «Про проведення заходів з дерусифікації» – в місті Котермака низку вулиць перейменували в пам’ять новітніх Героїв, а саме – Івана Дацка, Андрія Скрипника, Руслана Сиксоя.