меморіал30 років Незалежності України і 130 років від Дня народження українського полковника Євгена Коновальця відзначили цього року

Напередодні Дня захисників і захисниць України у Гімназії №10 м. Дрогобича урочисто відкрили меморіальну дошку присвячену Євгену Коновальцю, людині, яка створила Організацію українських націоналістів (ОУН) та Українську військову організацію (УВО), яку називають людиною з державницьким мисленням.

меморіал

Участь у відкритті взяв й очільник міста Тарас Кучма. Посадовець привітав колектив та учнів гімназії з прийдешнім святом і наголосив, що гордиться патріотичною молоддю міста, зокрема учнями цього навчального закладу.

меморіал

Директорка гімназії Наталія Харитонова наголошує, що колектив та учні гімназії всіляко намагаються популяризувати не лише свій навчальний заклад, а й утверджувати його патріотичний дух. Пані Наталія акцентує увагу на актуальності слів полковника Євгена Коновальця, які він промовив на Конгресі українських націоналістів у Відні у 1929 року, коли було створено ОУН: 

«У великій світовій драмі наших днів ми маємо до вибору: або бути творцями, або жертвами історії».

Щодо самої дошки, то її виготовили у сучасному форматі. На ній розміщено не лише інформацію про Євгена Коновальця, а й QR-коди, за допомогою яких можна оглянути світлини, відео, достеменно запізнати цого біографію, прослухати Гімн націоналістів, перевірити свої знання.