судове рішення09 лютого 2021 р. у Восьмому апеляційному суді відбувся розгляд справи №1.380.2019.005400 за позовом Дрогобицької міської ради про знесення самочинного будівництва

Рішення прийнято на користь міської ради та вирішено знести самочинну будівлю.

Обставини справи: На підставі звернень Відділом державного архітектурно-будівельного контролю у 2017 році було проведено перевірки дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил. Встановлено, що у м. Дрогобичі, на вул. Лесі Українки, на земельній ділянці, яка перебуває у комунальній власності, без дозвільних документів було розпочато будівництво капітальної споруди. Законні вимоги про зупинення будівництва та усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності забудовниками були проігноровані.

У зв’язку з цим, Дрогобицькою міською радою, як власником земельної ділянки, було вирішено звернутися до суду з позовом про знесення самочинного об’єкту відповідно до вимог чинного законодавства для захисту інтересів громади. Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов міської ради, але Відповідач вирішив оскаржити дане рішення.

«Ця справа була доволі складною, так як особа-відповідач всіма можливими способами і методами намагалася переконати суд, що її будівля законна. Проте судами було враховано, що даний об’єкт знаходиться на земельній ділянці комунальної власності, яка перебуває не лише у користуванні особи-відповідача, а й інших співвласників, осіб з інвалідністю з дитинства, інтереси яких при незаконному будівництві були порушені» – інформує начальник відділу правового забезпечення виконкому Дрогобицької міської ради Андрій Швацький.