21 березня тренери Львівського обласного центру громадського здоров’я на запрошення КУ «Інтиститут міста Дрогобича» навчали учасників навичкам надання допомоги постраждалим особам в екстрених ситуаціях.

Як повідомляє ДМР, тренінг провели у Дія Центрі Дрогобича. Участь в ньому взяли 15 осіб, серед яких місцеві мешканці та вимушено переміщені особи, які знайшли прихисток на базі Дрогобицької громади, передає ДНК.

«Людина має надавати допомогу потерпілій особі лише тоді, коли для неї самої немає небезпеки. Під час проведення тренінгу ми наголошуємо, що це – домедична допомога і її надають до приїзду медиків» – зазначила тренер Олександра Грицак.

Тренінг проведено в рамках україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» та розрахований на цивільних осіб. Учасники отримали базові навички допомоги, які можна надати людині, яка наприклад лежить на вулиці без ознак життя. Навчились перевіряти, чи дихає людина та проводити серцево-легеневу реанімацію.

«Інколи допомога сторонньої людини може врятувати чиєсь життя. Я вже мала випадок в минулому і завдяки навичкам вдалось привести чоловіка, який лежав нерухомо на вулиці, до тями. Бажаю всім, щоб таких випадків в житті не було, а якщо вони будуть – то бажаю бути підготовленими і вдало застосувати свої знання та навички. Адже життя людини – це найбільша цінність» – наголосила учасниця тренінгу Олександра Возняк.

Тренінг тривав 2 години. Організатори висловлюють подяку директору Дія Центру Оксані Тішиній за надане приміщення та Мар’яні Служинській з Центру громадського здоров’я за допомогу в організації навчання.