Сепаратизм у ДрогобичыУ час зростання напруги на сході України та нарощування військ ворога біля кордонів України, на заході України частішають випадки відвертих колабораціоністських заяв. Здебільшого ці заяви звучать від осіб, які в часі російсько-української війни прибули зі сходу з окупованих територій.

Недавно простори Інтернету облетіло відео «Сепаратист з Дрогобича», у якому особа висловлювалася проти державної української мови. Безумовно, що українські патріоти – військові та добровольці не могли не відреагувати на цю ганебну подію і зустрілися з автором відео. Після бесіди, у присутності поліції, особа, яка критикувала українську мову вибачилася публічно. Однак подібні випадки почастішали.

У понеділок, 5 квітня, міський голова Тарас Кучма, під час щотижневої наради також відреагував на поведінку колабораціоністів та доручив організувати засідання Круглого столу за участі військових, правоохоронців, громадськості.

«Ми дуже толеруємо злу. Тому вони поводять себе як ракова пухлина. Це – ненормально і такого не може бути. Під час Круглого столу потрібно дати оцінку ситуаціям та напрацювати пропозиції протидії таким випадкам», – прокоментував Тарас Кучма.

Таке засідання буде скликано цього тижня. Дату, час та місце буде анонсовано додатково.