шпигуниРосійський шпигун хотів сховатися в посольстві РФ, але не встиг

Спецслужби Болгарії викрили та затримали агентурну мережу ГРУ Міноборони московії. Один з шпигунів намагався сховатися в посольстві РФ.

Як пише телеграм-канал «Сито Сократа», до складу агентурної мережі входило шестеро осіб. Для їх затримання провели спецоперацію з найвищим кодом небезпеки «Тайфун», повідомляє Д-НК. Російські резиденти збирали інформацію про закулісні політичні аспекти відносин Болгарії з країнами пострадянського простору, а також інформацію про поступлення на озброєння армії Болгарії новому високотехнологічному озброєнні.

Агентурна мережа ГРУ була «під ковпаком» у болгарського Державного агентства національної безпеки (ДАНС) з вересня минулого року. За резидентами спостерігали, і тому вони не встигли серйозно нашкодити. Зараз відомо про трьох учасників розвідувальної мережі. Це Іван Ілієв, колишній високопоставлений співробітник Служби військової інформації Болгарії, його дружина, громадянка Росії, і Любомир Медаров — керівник відділу реєстрації секретних документів Народних зборів Болгарії.

Відомо, що Ілієв хотів сховатися в російському посольстві, але зробити цього не встиг. Решта троє учасників мережі — військові. Двоє з них на момент затримання служили в армії, третій — відставник. У російському посольстві, як пише телеграм-канал, на всі запити і прохання прокоментувати тільки закликають не політизувати справу «шпигунської групи».

За останні два роки з Болгарії видворили шість співробітників російських спецслужб, які працювали під дипломатичним прикриттям.