Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності, присвячений об’єднанню України, яке відбулося у 1919 році

Саме в цей день на Софійській площі у Києві був проголошений Акт злуки Української Народної Республіки (УНР) й Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР).

День Соборності дістав офіційний статус свята лише у 1999 році. З приходом різних партій та президентів до влади вже за часів незалежності України свято то скасовували, то знову повертали.

Загалом, День Соборності України, покликаний об’єднувати українців у живому ланцюзі та висловлювати підтримку національній єдності та незламності.

Сьогодні, у 105-річницю Дня Соборності на Перехресті Героїв у Дрогобичі відбувся патріотичний захід – урочисте віче, спільна молитва, а відтак було сформовано Живий Ланцюг єднання.

Захід згуртував керівництво п’яти громад Дрогобиччини: Трускавецької, Дрогобицької, Бориславської, Меденицької, Східницької, свідому молодь міст, вчителів та учнів, військових, громадських активістів та усіх небайдужих громадян.

На патріотичне дійство чисельно прибуло керівництво усіх міст-сусідів: міський голова Дрогобича Тарас Кучма, міський голова Трускавця Андрій Кульчинський, міський голова Борислава Ігор Яворський, керівник Дрогобицької районної військової адміністрації Степан Кулиняк та інші.

Патріотичний захід розпочали Гімном та спільною молитвою за Україну. За наближення миру і перемоги молились отці УГКЦ СДЄ. Також хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх полеглих Героїв, чиї життя обірвала війна.

У 105-річницю Дня Соборності України на Перехресті Героїв утворили Живий Ланцюг єдності.

У 105-річницю Дня Соборності України на Перехресті Героїв утворили Живий Ланцюг єдності

Відтак до усіх присутніх із закликом гуртуватися навколо єдиної мети – Перемоги України звернувся отець Михайло Коліщак.

Десятий рік поспіль ми в пекельних муках виборюємо нашу свободу. Тож не дивно, що сьогодні ми зібралися в особливому місці для кожного містятина – на Перехресті Героїв. Тут наші громади зустрічають на щиті своїх полеглих Героїв. Сьогодні наша Україна проходить тернистий шлях випробувань, гинуть кращі сини та доньки держави. Тож завдання кожного свідомого українця не просто молитись за воїнів, пам’ятати їхні подвиги та імена, але бути єдиними та згуртованими як ніколи. Оскільки, ворог у нас один і місія наша одна – Перемога!, – закликав усіх присутніх о.Михайло.

Кульмінацією патріотичного дійства стало утворення Живого Ланцюга єднання. Усі присутні взялися за руки та утворили на Перехресті ланцюг єдності та згуртованості. Паралельно, усі виконали стрілецьку пісню – «Ой у лузі червона калина похилилася».

Доповненням до заходу стало вручення державних відзнак трьом родинам полеглих Героїв та виконання низки патріотичних композицій.