Baykar Сельджук БайрактарУ Туреччині пройшли вдалі випробування бойового безпілотника Akinci, який працює на двигуні, виробленому в Україні

Про це повідомив технічний директор турецької авіабудівельної компанії Baykar Сельджук Байрактар

у Twitter, передає Д-НК.

Тестування безпілотника відбулися поблизу Стамбула – на аеродромі в Чорлу.

«Випробування продовжуються. Сьогодні вперше без управління з наземної станції було успішно здійснено повністю автономні зліт та посадку», – розповів технічний директор компанії.

“Ми провели тестування на ідентифікацію систем на середній висоті 20 тисяч футів. Пізніше зробили посадку на віддаленому аеродромі. Після неї БПЛА здійснив повторний зліт та повернувся до Чорлу”, – уточнив технічний директор компанії.

Що відомо про безпілотник?

Апарат максимальною вагою до 3,5 тонни може піднятися на висоту більше ніж 12 кілометрів і перебувати в повітрі до 5 годин.

Управляти літаком можна за допомогою супутникових систем. Маса озброєння чи корисного навантаження сягає однієї тонни. Безпілотник повинен знищувати як наземні, так і повітряні цілі. Також апарат може розвивати швидкість у понад 900 кілометрів на годину. Це мають забезпечити доопрацьовані українські турбореактивні двигуни Al-25TLТ від запоріжського підприємства “Івченко-Прогрес”.

Ударний безпілотний винищувач – наступний перспективний проєкт для турецького підприємства Baykar. Напередодні був оперативно-стратегічний розвідувально-ударний безпілотник Akıncı, який 6 грудня 2019 року вперше піднявся в небо за допомогою українських двигунів АІ-450Т від запорізького підприємства.