Цього тижня в іспанському курорті Оуренсе (край Галісія) проходить Туристичний Конгрес, участь в якому бере і міський голова Трускавця Андрій Кульчинський. Він виступив з презентацією про курорт Трускавець в якості почесного гостя Конгресу.

Одним з важливих наслідків цієї події для Трускавця є те, що наш курорт став членом Європейської Асоціації історичних термальних курортів (European Historical Thermal Towns Association (EHTTA)).

«Пів сотні європейських курортів, серед яких Баден-Баден, Карлові Вари, Спа, Віші, Будапешт, Монтекатіні Терме та інші прийняли наш курорт в свою європейську сім’ю. Відтепер кожен санаторій, кожен готель міста матиме статус європейського. Ми автоматично попадаємо у європейські довідники визнаних курортів. Це новий статус, нове визнання і нова відповідальність. Трускавець і вся Україна рухається в Європейський Союз», – прокоментував результат візиту до Іспанії Андрій Кульчинський.

Прийом Трускавця до Європейської Асоціації історичних термальних курортів є поверненням до справедливості, адже наш курорт є одним з найстаріших в Центральній Європі, бо веде свій початок з 1827 року і має майже двохсотлітню історію. В І половині ХХ століття курорт був удостоєний багатьох європейських нагород, в тому числі золотої гілки найкращого курорту Польщі, до складу якої тоді входила Галичина. В ІІ половині ХХ століття Трускавець мав статус всесоюзної оздоровниці (Україна тоді входила до складу СРСР). З початку ХХІ століття Трускавець активно повертається у коло європейських курортів, надаючи послуги європейського рівня та приймаючи гостей з багатьох країн світу, у тому числі з Європейського Союзу.