Трудові мігрантиЗа 10 місяців цього року українські заробітчани перерахували в Україну з-за кордону 9,7 млрд доларів

Більшість переказів й надалі надходить з Польщі, повідомляє Польське радіо.

За 10 місяців 2019 року перекази трудових мігрантів з-за кордону становили 9,7 мільярдів доларів, до кінця року у НБУ очікують близько 11,5 мільярдів доларів.

«Щодо приватних переказів з-за кордону, наразі актуальна цифра за 10 місяців — це 9,7 мільярда доларів. Це майже як минулого року: тоді було на 7% нижчою. На кінець року ми очікуємо 11,5 мільярдів доларів», – сказав заступник голови Нацбанку Дмитро Сологуб.

За його словами, така тенденція свідчить про сповільнення темпів міграції з України.

Нагадаємо, за звітом Національного банку Польщі за перше півріччя 2019 року трудові мігранти переказали до України 5,54 мільярда доларів.

Зазначається, що у другому кварталі 2019 року до України надійшло 2,84 мільярда доларів переказів від трудових мігрантів – це складає приблизно 8,1% ВВП України за цей період.

Як повідомили в НБУ, більшість переказів Україна й надалі отримує з Польщі. За першу половину року таких переказів надійшло понад 1,9 мільярда доларів.

На другому місці за обсягами переказів – Чехія, звідки від початку року надійшло приблизно 505 мільйонів доларів. З Росії Україна отримала 498 мільйонів доларів, а з США – 458 мільйонів доларів.

Загалом з країн ЄС українці отримали 3,65 мільярда доларів, в той час як з країн СНД – 559 мільйонів доларів.