На сайті електронних петицій офіційного інтернет-представництва Президента триває збір підписів про присвоєння звання Героя України посмертно – полеглому захиснику України, дрогобичанину Андрію Шевченку.

Відповідну петицію було зареєстровано 9 травня, передає ДНК.

Андрій Шевченко захищав Україну в зоні АТО. Мав відзнаку «За взірцеве виконання службових завдань, сміливість та мужність». На другий день повномасштабного вторгнення ворога, дрогобичанин добровольцем пішов до військкомату та знову повернувся до лав Збройних Сил України.

Служив у складі вч А1108, де виконував роботу механіка. Через руки Андрія проходила велика кількість бойових машин, додому він приходив з чорними від мазути та опухлими руками, бо працював і в холод, і в мороз без рукавиць. Завжди шукав та купував деталі за власні кошти та за допомогою друзів.

Під час служби також брав участь в обороні Дніпропетровської обл.

Наприкінці лютого 2023 року Андрія перевели у військову частину А4010, а згодом скерували на Бахмутський напрямок фронту, де основним профілем підрозділу були штурмові дії у гарячих точках (Андрій був водієм 2 штурмового взводу 3 штурмової роти 1 штурмового батальйону).

На полі бою дрогобичанин отримав поранення правої руки та з накладеною шиною все одно повернувся на позиції. Він ніколи не скаржився; невиспаний та зморений він знову і знову повертався з побратимами «на нульову».

Три дні Андрій вважається зниклим безвісти, згодом рідних оповістили, що він загинув. Вони довго не могли повірити в його загибель та шукали його серед живих. Однак 30 листопада 2023 року ДНК результати підтвердили, що Андрій Шевченко загинув. Зустріч та прощання з полеглим Героєм відбулись у Дрогобичі 6 грудня.

Мій брат був неймовірно доброю та щедрою людиною: хлопці їхали на передову, він віддав свої нові берци; чоловіку, який мав кнопочний телефон, віддав свій сенсорний, аби він мав змогу спілкуватися з сім’єю. Усе його спорядження мама віддала волонтерам для військових на фронт зі словами: “Андрійко одобрив би, я впевнена..”. Я теж впевнена. Усі говорять, що військовослужбовці, що загинули, віддали своє життя за волю України, але це не так. У них забрали це життя… вони могли б зробити набагато більше» – згадує сестра полеглого Героя, авторка петиції Анастасія Шевченко.

Андрій назавжди залишиться хорошим сином, чоловіком, внуком, братом та люблячим батьком маленького сина..

Підтримати петицію про присвоєння дрогобичанину звання Героя України (посмертно) можна за посиланням.