Шпихлір у ДрогобичіГромада визначатиме концепцію облаштування простору

Ситуацію з будівництвом тимчасової дороги попри Шпихлір врегульовано. Більше того, розголос про важливість цієї пам’ятки дав позитивний ефект.

Насамперед зазначимо, що27 січня виконавчий комітет Дрогобицької міської ради, з ініціативи заступника міського голови з гуманітарних та соціальних питань Андрія Ковча, прийняв рішення про внесення змін у рішення виконкому від 13.10.2020 № 246.

Нове рішення прийнято через виявлення факту можливого порушення чинного законодавства у зв’язку з проведенням земляних робіт поруч із будівлею “Міський шпихлір – житниця” (пам’ятка архітектури національного значення – Житниця (мур.) ох. № 380) у м. Дрогобичі, керуючись п.7 ч.а ст.30, ст.40 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

«Роботи по влаштуванню благоустрою згідно п. 1 виконувати лише після отримання письмового дозволу від відповідного органу охорони культурної спадщини та письмового погодження від департаменту міського господарства Дрогобицької міської ради», – йдеться у тексті рішення виконкому.

На думку заступника міського голови, у самій будівлі Шпихліру має вирувати життя. Це не має бути класичний музей. Якщо будуть кошти, будівлю потрібно наповнити інтерактивними засобами для дозвілля дітей та громади, зацікавлення туристів.

У підсумку зустрічі, сторони домовилися про напрацювання плану щодо проведення консультацій та створення робочої групи.