квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Нащо Потрібна Автоцивілка

Кожен автомобіліст стикається з тим, що крім оформлення автомобіля також потрібен певний пакет документів. І одним з таких необхідних документів є поліс ОСЦПВ. Що це таке?

ОСЦПВ, або автоцивілка, — це поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності. Автоцивілка потрібна кожному водієві. На автомобілі, який не застрахований, людина не має права виїжджати куди-небудь. Ця вимога поширюється на власників всіх видів наземного транспорту. Навіть на ті машини або мотоцикли, які тимчасово ввезені в країну. Виняток поки що складають велосипеди.

Нащо Потрібна Автоцивілка

Закон Про Страхування

Наявність ОСЦПВ регулюється Законом України. За відсутність страхового поліса ОСЦПВ передбачений штраф. Також згідно із законом тепер не обов’язково роздруковувати автоцивілку. Електронний поліс є чинним. У разі ДТП або перевірки співробітниками правоохоронних органів досить просто назвати номер страхового поліса.

Всі дані страхування вносяться до єдиного реєстру. І всі співробітники поліції мають до нього доступ.

Дана умова працює для всіх оформлених страхових полісів. Однак, якщо ви оформляєте страховий поліс з рук у шахраїв, даний документ є недійсним. Ціни на такі поліси в рази нижче, ніж на офіційні. Багато водіїв вдаються до такого способу оформлення ОСЦПВ у цілях економії. Але така економія має наслідки. Ви не тільки ризикуєте отримати штраф, але і в разі ДТП оплачуєте всі витрати самостійно. У підсумку виходять подвійні витрати.

Поліс ОСЦПВ

Що покриває поліс ОСЦПВ? У разі ДТП страхова компанія винуватця відшкодовує збитки потерпілому. Виплата компенсації згідно стандартному договору ОСЦПВ становить 130 тис. грн за шкоду, заподіяну майну, і 260 тис. грн за шкоду життю і здоров’ю. Можна включити в договір страхування додаткові пункти і збільшити суму виплат.

Поліс ОСЦПВ не покриває витрати, пов’язані з викраденням автомобіля, його зломом або ушкодженнями, викликаними внаслідок природних умов або техногенних катастроф. Також автоцивілка не захищає водія від штрафів або від позбавлення прав.

Страхування Автомобіля

Страхування на різні автомобілі буде мати відмінності в ціні. На вартість оформлення ОСЦПВ буде впливати наступне:

 • Обсяг двигуна. Чим більше обсяг — тим дорожче ОСЦПВ;
 • Місце реєстрації транспортного засобу. Великі міста з великим трафіком машин збільшать вартість ОСЦПВ;
 • Стаж водія. Чим він вищий — тим дешевше ОСЦПВ;
 • Безаварійний стаж. Водієві з безаварійної історією автоцивілка обійдеться дешевше;
 • Особисті пільги.

Пільги на оформлення автоцивілки мають особи з інвалідністю, учасники війни, пенсіонери та чорнобильці.

Перевірити Страховий Поліс

У зв’язку з почастішанням випадків страхового шахрайства кожна людина повинна знати, що він може перевірити свій страховий поліс. Зробити це можна в будь-яку хвилину.

Перевірка страхового полісу проводиться на сайті МТСБУ (Моторно Транспортного Страхового Бюро України). Після оформлення ОСЦПВ номер страхового полісу з’являється в єдиній базі. Для перевірки автоцивілки потрібно ввести номер полісу або номер транспортного засобу. Якщо ОСЦПВ оформлюється на майбутнє число, то після перевірки номера полісу, на екрані з’явиться напис, що поліс оформлений, але є поки що недійсним.

Якщо ж номер автострахування є в єдиній базі, то це в будь-якому випадку добре. Значить, ваш ОСЦПВ є офіційним. Якщо ж номер страхування не знайдений, то даний поліс є підробкою, і в разі ДТП вам доведеться відшкодовувати збитки без допомоги страхової компанії.

Страхування Цивільної Відповідальності

Страхування цивільної відповідальності ґрунтується на тому, що страхова компанія бере на себе провину за вчинену ДТП. На підставі цього, страхова компанія покриває витрати винуватця ДТП, відшкодовуючи збитки потерпілій стороні. За рахунок цього регулюється відповідальність на дорогах. Такий підхід дозволяє легше вирішувати проблеми з виникненням витрат винної та постраждалої сторони в разі ДТП.

Перевірка Страхового Полісу Поліцією

Перевірка поліцією документів водія зазвичай включає в себе вимогу пред’явити техпаспорт, посвідчення водія і поліс автоцивілки. Однак, вимога показати страхування на автомобіль за Законом України є актуальною тільки в двох випадках:

 • В разі аварії;
 • В разі порушення правил дорожнього руху.

Законною підставою для перевірки полісу ОСЦПВ є тільки складання протоколу за даними двома випадками.

Також поліс автоцивілки може перевірити прикордонна служба контролю, якщо ви перетинаєте кордон на власному автомобілі.

Таким чином, автоцивілка покриває ваші витрати в тому випадку, якщо ви спровокували ДТП. Виплати відбуваються по відношенню до постраждалої сторони. Винуватцю ДТП ОСЦПВ не відшкодовує збитки. Також автоцивілка не виплачує витрати власнику машини в разі природних катастроф, техногенних ушкоджень, штрафів через порушення правил дорожнього руху або не рятує від позбавлення водійських прав.

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

3 комментария

 1. Ірина:

  Так, мали справу з UKASKO, зручний сайт. І дійсно ціни нижчі, ніж ми оформляли автоцивілку торік.

 2. Олексій:

  Зараз на Ukasko чорна п’ятниця, і є пропозиції ну дуууже вигідні. На жаль зараз страховка не потрібна, але нам менеджер запропонувала оформити страховку на потрібну дату, щоб не втрачати можливість оформити зі знижкою за вигідною ціною. Дякую, що запропонували таке зручне рішення проблеми!

 3. Если вам нужно что то застраховать то это Ukasko.ua консультант поможет с вашим вопросом! Классный сервис, удобный и простой!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.