квартири у Дрогобичі  

Дрогобиччина — новини краю

Інформаційний портал Дрогобицького району

Оцінка нерухомості: все про послугу

Оцінка нерухомості – процес, що включає в себе комплекс дій, ціллю якого є визначення справедливої ринкової вартості нерухомого майна та майнових прав на це майно на дату оцінки.
Коли потрібна? Скільки коштує? Які потрібні документи? З цими питанням ми звернулися до оціночної компанії Хорив, яка проводить оцінку нерухомості в Києві і отримали досить інформативні відповіді. Отож рухаємось до відповідей на набільш типові питання щодо експертної оцінки нерухомого майна в Україні.

Коли потрібна оцінка нерухомості?

Експертна оцінка нерухомості потрібна фізичним і юридичним особам в наступних ситуаціях:

  • продаж або дарування нерухомого майна, обмін ним, або оформлення права на спадщину на житлову чи комерційну нерухомість. Ці всі послуги оформляються в нотаріальній конторі, а для цього потрібно надати нотаріусу звіт про незалежну оцінку майна;
  • передача під заставу, отримання кредиту в банку. Така робота матиме ціль «для пред’явлення в банку» або «для залучення кредитних коштів». В роботі буде вказана ринкова вартість наприклад квартири чи нежитлового приміщення, від якої банк буде «відштовхуватися» в видачі кредитних коштів.
  • для сплати судового збору, розділу через суду. Найчастіше замовляють оцінку нерухомості для суду при спорах, у тому числі для розподілу майна при розлученні. Рідше для сплати судовго збору, коли наприклад оформлюють спадок через суд.
  • для страхової, страхування майна. Квартиру чи будинок потрібно застрахувати, а страхова компанія наполягає на вартості нижче ринкової і аргументує це оцінкою, що була виконана страховими експертами. Вам потрібно замовити свою, бажано в незалежній оціночній компанії, щоб надати страховій вагоми аргумент в свою сторону, підтримку реальної вартості Вашої нерухомості.
  • для бухгалтерського переобліку. Частіше це переоблік майна компанії, бізнесу, підприємства. Або постановки на баланс, внесення його в уставний фонд підприємства.

Скільки сьогодні коштує оцінка нерухомості?

Сьогодні оцінка нерухомості коштує від 300 грн . Оцінка квартири для нотаріуса (продажу, дарування) коштуватиме від 350 грн., якщо роботу не потрібно реєструвати – 250 грн. Хоча в більшості випадків, тобто це 95% ситуацій, робота вноситься до єдиної бази оцінок, тобто реєструється. Оцінка наприклад нежитлового приміщення складатиме від 500 грн. і вище. Експертна грошова оцінка землі коштуватиме від 400 грн.
Ціна оцінки нерухомого майна завжди буде залежати від складності роботи, а також мети.
Які документи потрібно надати оцінювачу для замовлення оцінки нерухомості?
В оціночну компанію потрібно надати наступний перелік документів:

  • документ, що підтверджує повне чи часткове право власності на нерухомість;
  • технічний паспорт;
  • паспорт чи виписка. Паспорт надає фізична особа, а виписку – юридична особа.

Де замовити оцінку нерухомості в Києві і Україні?
Оцінка нерухомості в м. Києві і Україні проводить компаніє Хорив, до якої можна зайти за посиланням http://www.khoriv.kiev.ua/ . На сайті компанії є вся інформація щодо оцінки всіх типів майна.

      Ви володієте цікавішою інформацією на тему, радо розмістимо її на ресурсі,
наша скринька: 2drogobych@gmail.com
Обов'язкові для заповнення - лише поле "Ім'я"

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.