Знахідки в ІзраїліВ Ізраїлі знайдено надгробок V або VI століть н. е., на якому викарбувано напис про Діву Марію

«Пресвята Марія, яка прожила непорочне життя», — такий напис зроблено на стародавньому могильному камені, знайденому в Ізраїлі. Камінь виявлений в національному парку Ніца на місці, де в стародавні часи існувало велике християнське поселення.

Вчені, як пише видання Haaretz, датують надгробок V або VI століттями нашої ери. Артефакт виявив співробітник парку, який передав свою знахідку археологам, передає Д-НК.

Знахідки в Ізраїлі

Археологи вважають, що жінка, похована під каменем з таким написом, належала до вищого стану. «Протягом V і VI століть нашої ери Ніца була центром для сіл і поселень в околицях. Серед іншого, тут була військова фортеця, церкви, монастир і придорожній трактир, який обслуговував християнських паломників, що прямують в Санта-Катарину, де, на думку віруючих , розташовувалася гора Синай «, — повідомила експерт ізраїльського Управління старовини Талі Еріксон-Джині.

На думку вчених, знахідка свідчить про те, що в околицях поселення знаходилося кладовище, а також в цьому місці може бути знайдено чимало інших не менш цінних артефактів. На думку вчених, це поселення існувало приблизно до кінця VI століття. Жителі могли залишити його через епідемію чуми або ж під час вулканічної зими (похолодання, викликаного забрудненням атмосфери попелом внаслідок виверження вулкана або вулканів).

Приблизно в VII столітті на цьому місці були побудовані поселення мусульман, які проіснували там до X століття.