пам'яті кіборгівОборона ДАП тривала 242 дні, з 26 травня 2014 року до 20 січня 2015 року

Героїчна оборона летовища тривала 242 дні. Захисників називають «кіборги» за незламність духу, яку вони проявили, захищаючи старий і новий термінал Донецького аеропорту.

На січень 2015 року припадають найкривавіші зіткнення. Бойовики, підкріплені кадровими російськими військовими, бомбили будівлю та інфраструктуру аеропорту. Про ті страшні події ми знаємо від захисників аеропорту, які фільмували цинічні обстріли на відео:

13 січня 2015 року впала диспетчерська вежа.

20 січня – чотири роки тому – бойовики, не припиняючи штурмів, підірвали новий термінал. Одним із гасел за його боротьбу є «вони встояли – не витримав бетон», бо плити і конструкції зруйнованого летовища поховали під собою українських захисників. Ті, кому вдалося вижити, із пораненнями та контузіями потрапили в полон.

19-20 січня, коли бойовики підірвали термінал, загинули 58 бійців. Загалом за час оборони, за різними даними, Україна втратила від 100 до 200 воїнів.

Генштаб ЗСУ оприлюднив відео пам’яті полеглих захисників Донецького аеропорту «100 імен. 100 героїв-кіборгів».

«Ваша свята жертва життям на захист рідної землі не забута. Пам’ятаємо кожного…», – зазначається у дописі прес-служби Генштабу.

Донецький аеропорт був важливим плацдармом. Навколишні позиції – найближчі підступи до окупованого Донецька контролювали сили Збройних сил України: Піски, Опитне, напрямок Костянтинівки, Краматорська, Слов’янська.

пам'яті кіборгів