рабин УкраїниДрогобич вперше відвідав головний рабин (равін) України Азман Моше Реувен

Як повідомляє Д-НК з посиланням на ДМР гість навідався до Хоральної синагоги, зустрівся з представниками іудейської громади та благословив місто та його жителів.

Колись, у довоєнні роки, майже 70% населення Дрогобича становили євреї. В місті була потужна іудейська спільнота, а Дрогобицька хоральна синагога під час служінь вміщувала до 2 тисяч людей.

Після геноциду єврейського народу, іудейська громада залишилась зовсім маленькою. Сьогодні вона налічує лиш півсотні людей в Дрогобичі. Однак, незважаючи на це, спільними зусиллями громади та спонсорів, у 2018 році Дрогобицьку хоральну синагогу вдалось повністю відреставрувати. Тут щонеділі відбуваються служіння. Окрім цього синагога є популярним місцем в маршруті екскурсійних турів Дрогобичем.

Вчора Дрогобицьку хоральну синагогу вперше відвідав головний рабин України Азман Моше Реувен. Він оглянув приміщення, помолився та поблагословив місто та його жителів та поспілкувався з представниками місцевої іудейської громади.

Це велична споруда. Колись тут молились та прославляли Всевишнього тисячі людей. Те, що вона відновлена сьогодні – це данина пам’яті про тих людей, які були невинно вбиті. Я бажаю Дрогобичу благословення та розвитку. Хай місто розвивається, буде успішним і хай сюди приїжджає ще більше туристів! – побажав рабин Азман Моше Реувен.

Участь у візиті взяв заступник міського голови Дрогобича Андрій Ковч, який наголосив на тому, що місто завжди відкрите для гостей.

Візит головного рабина України до Дрогобича – це неабияка подія для нашої громади, промоція міста та декларування солідарності єврейського народу з українським, в тому числі в захисті від російської агресії – наголосив Андрій Ковч.