відповідь УкраїниПрезидент України поставив перед МЗС та СБУ завдання жорстко відповісти на затримання консула Олександра Сосонюк

Главі МЗС України Дмитру Кулебі і керівнику СБУ Івану Баканова поставлена ​​задача підготувати необхідний пакет документів і затримати росіян які працюють в Україні і підозрюються у шпигунстві.

Як пише телеграм-канал «Таємниці депутата», затримання Сосонюка було сприйнято як «підвищення ставок» в затіяній Московією жорстокій грі. «Зеленський поставив завдання жорстко відповісти на затримання нашого консула. Кулеба опрацьовує механізм, а Баканов готує затримання російських шпигунів в Україні.

Підвищення ставок, так підвищення ставок», — пише телеграм-канал. Що ж стосується офіційної реакції на інцидент, то оприлюднена заява МЗС України, в якій затримання нашого дипломата названо «чергова провокація на тлі дестабілізуючих дій Московії». «Вчора ми зіткнулися фактично з нападом правоохоронних органів РФ на нашого співробітника.

Вони зробили вигляд, що не впізнали представника українського консульства», — сказав в інтерв’ю «РБК-Україна» заступник міністра закордонних справ України Євген Єнін. За його словами, в разі оголошення українського консула персоною нон грата і звинувачення його в шпигунстві Україна буде змушена вживати відповідних заходів.