«Слуга народу» зареєструвала в Раді проект закону, який передбачає кримінальну відповідальність за пропаганду «рюське міра»

У Раді сьогодні зареєстровано законопроект, який має на увазі кримінальне покарання за пропаганду «росіянського міра». Його текст сьогодні був розміщений на сайті ВР.

Про це повідомляють інформаційні агентства, цитуючи текст проекту закону, який розробляють нардепи від фракції «Слуга народу».

Як покарання депутати пропонують до 5 років в’язниці простим громадянам і до 10 років для представників влади, крім того, мається на увазі конфіскація майна. Відзначається, що метою документа нового закону є встановлення кримінальної відповідальності за пропаганду отримав широку популярність в 2014 році так званого «мордорского міра».

Автори документа відзначають контури концепції, яку москва просуває протягом 7 останніх років: у неї входить політика «збирання земель», відродження Радянського Союзу, «твердження імперських амбіцій», декларування ерефії в статусі світової, а не регіональної держави.

«Однією з серйозних загроз регіональної і глобальної безпеки є росіянський екстремізм, теоретично обгрунтований в ідеологічній концепції «рюське міра», яка в практичному контексті втілюється в правовій системі мордора, в її внутрішній і зовнішній політиці», — йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.