Робота в ПольщіНе влаштовує рівень зарплати, яку ви отримуєте зараз? Тоді варто розглядати такий варіант, як офіційна робота за кордоном. У країнах ЄС можна отримувати зарплату в 3-4 рази більше, і при цьому є велика кількість вільних вакансій. На сьогоднішній день робота в Польщі – найкращий варіант для працевлаштування. Тут добре платять, не висувають високі вимоги до співробітників. До того ж, можна влаштуватися і без знання мови, в той час як, наприклад, в Німеччині або Італії потрібно знати мову, щоб спілкуватися з керівництвом.

А тепер давайте детальніше поговоримо про питання, які стосуються працевлаштування:

  • актуальні вакансії у 2021 році;
  • рівень зарплат для різних категорій персоналу;
  • умови роботи;
  • вимоги до співробітників польських компаній;
  • процедура легального працевлаштування.

Вакансії і зарплати

Від роботодавців надходять такі пропозиції працевлаштування:

  • на заводі, фабриці: сортувальник, пакувальник, вантажник, оператор лінії, швачка, механік, електрик, закрійник, карщик та ін.;
  • на будівництві: шліфувальник, будівельник, зварювальник, арматурник, електрик, монтер, столяр, різноробочий та ін.;
  • в готелі, хостелі: адміністратор рецепції, покоївка, повар, бармен;
  • на фермі, в теплиці, в сільському господарстві: працівник на ферму, збирач врожаю, доярка, тракторист та ін.;
  • в кафе, ресторанах: повар, офіціант, помічник повара, пекар, бармен, прибиральниця та ін.

Наприклад, робота в Польщі поваром підходить як для жінок, так і чоловіків, в той час як на будівництво беруть в основному чоловіків. Якщо ви хочете влаштуватися не один, а разом з чоловіком або дружиною, то для сімейних пар підходить працевлаштування на фабриках, складах, в сільському господарстві, а також у сфері обслуговування.

На яку зарплату можна розраховувати? В основному, оплата – погодинна, стартує від 12 зл/год. Наведемо кілька прикладів. Робота в Польщі швеєю оплачується в межах 14-16 зл/год нетто, вантажником – в межах 13-15 зл/год, пакувальником – 13-15,5 зл/год. За роботу в Польщі поваром платять близько 13-14 зл/год, а якщо ви оберете працю в теплиці, то будете отримувати зарплату 13-18 зл/год + премії.

Оплата залежить від посади і кількості днів в тиждень, які ви будете працювати. Наприклад, якщо ваша мета – отримати максимальну зарплату, тоді можна працювати по 10 годин на день протягом 6-ти днів на тиждень. Якщо вам не підходить такий темп, тоді можна вибрати 40-годинний робочий тиждень.

Умови праці

Щоб отримати хороші умови роботи в Польщі поваром, швеєю, пакувальником тощо, необхідно влаштуватися за контрактом. З польською компанією підписується контракт, на підставі якого ви і будете працювати. Далі ми зупинимося на цьому питанні більш детально.

Часто польські компанії забезпечують співробітників спецодягом, а також завжди проводять інструктаж перед тим, як приступати до виконання обов’язків. Багато компаній пропонують українцям житло або безкоштовно, або за дуже низьку ціну: це хороший варіант заощадити на оренді житла, якщо ваша мета – накопичити більше коштів. Також у готельно-ресторанній сфері персоналу часто пропонують харчування за рахунок закладу або за мінімальну плату. Але з огляду на той факт, що в Польщі невисокі ціни на продукти, самостійне приготування їжі і харчування не є проблемою.

Як влаштуватися офіційно?

Як взагалі проходить ця процедура? В першу чергу, вам потрібно знайти хорошу компанію з працевлаштування. Але при цьому не варто шукати вакансії в пошукових системах в Інтернеті, так ви можете потрапити в руки шахраїв.

Крок 1. Якщо вам потрібна, наприклад, робота в Польщі на заводі, в ресторані, на фермі, ви завжди можете звернутися в кадрове агентство «Перша Віза», яке має ліцензію на працевлаштування українців в польських компаніях. У такому агентстві вам зможуть підібрати вакансію, виходячи з ваших запитів: сфери зайнятості, досвіду роботи, знання мови, бажаного рівня зарплати і т.д.

Крок 2. Ви повинні отримати запрошення від польського роботодавця. Це організовує кадрове агентство. Завдяки цьому запрошенню ви зможете відкрити робочу візу, а також підписати договір з польською компанією.

Крок 3. Виїзд за кордон, поселення і безпосередньо виконання своїх обов’язків. Якщо необхідно, то кадрове агентство допомагає і на цьому етапі. Але часто люди самі організовують свій проїзд до місця роботи. Все залежить від ваших потреб.