перехоплення наркотиківУ «Морському порту Південний» в Одеській області прикордонники викрили міжнародний канал контрабанди кокаїну з Еквадору до ЄС

Наркотики вдалось виявити у рамках програми по контролюю за контейнерними перевезеннями, інформує ДПСУ.

Заздалегідь правоохоронцям стало відомо, що кінцевим пунктом доставки «елітного наркотика» мала бути одна з країн ЄС. Прикордонники здійснили оперативний супровід контейнера та зупинили контрабандний вантаж наркотиків з території України у міжнародному пункті пропуску «Старокозаче». 

Кокаїн, вагою 54 кг, був розфасований у 46 брикетах та захований у вентиляційних люках контейнеру. Орієнтовна вартість вилучених наркотиків на чорному ринку сягає 12 мільйонів доларів США.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження за ст.305 ККУ «Контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів». 

Завадити контрабандному переміщенню кокаїну вдалося завдяки злагодженим діям співробітників Держприкордонслужби, Служби безпеки України та митниці, які здійснювались під процесуальним керівництвом Одеської обласної прокуратури та за силової підтримки прикордонного спецпідрозділу «ДОЗОР». 

Варто зауважити, що лише цього року у морських портах на Одещині співробітникам Держприкордонслужби вдалось виявити понад 500 кг кокаїну.