відміна візКолишній президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес (2006 — 2016) висловився за заборону на в’їзд до Євросоюзу для всіх громадян московії

Вперше на найвищому рівні в Європі закликали заборонити в’їзд для всіх громадян ерефії на територію Європейського Союзу. Заяву про це зробив екс-президент Естонії Тоомас Хендрік Ільвес, який займав свій пост з 2006 по 2016 роки.

На своїй сторінці в соціальній мережі Twitter політик виступив із закликом до європейської влади піти на рішучий і жорсткий крок щодо Москви. За його словами, повна заморозка всіх віз і можливостей здійснювати візит на територію Європейського Союзу продиктовані питаннями безпеки Європи.

Ільвес нагадав, що саме Московія винна в окупації Криму, аварії «Боїнга» над Донбасом і отруєнні людей бойовими хімічними речовинами. «Ймовірно, необхідна тимчасова заборона на всі візити з Московії, я говорю про будь-які візити. До вторгнення до Криму ці люди зарозуміло вимагали безвізового режиму з Євросоюзом. Треба просто заморозити всі візи, крім екстрених випадків в родині. На кону безпека Європи. Досить» , — заявив він.

Ільвес визнав, що такий захід вдарив би по рядовим московітам, але тим не менше зажадав ввести її: «На тлі того, як Московія поводиться, це неминуче». Політик назвав Московію країною-ізгоєм, щодо якої необхідно вживати найрішучіших заходів, першим з яких має стати повне анулювання всіх віз, крім екстрених випадків. «(Московія) збиває цивільні лайнери, отруює і вбиває людей в Європі, вторгається і окупує країни. Чим не країна-ізгой?» — запитує він.