Порошенко звинуватив ДБР у брехні про події на Майдані 18 лютого 2014За його спогадами, «18 лютого 2014 справжнє побоїще в Маріїнському парку почалося не після обіду, а вранці»

Екс-президент України, лідер партії «Європейська Солідарність» Петро Порошенко вважає, що кримінальна

справа проти екс-депутата Тетяни Чорновіл є спробою влаштувати судилище над усіма учасниками Революції гідності, а Державному бюро розслідувань судилося стати інструментом цієї атаки на Майдан.

«Революція гідності почалася з розвороту нашої країни з дороги в Євросоюз до Росії і звірячого побиття студентів-євромайданівців 30 листопада 2013. Далі був ще жорстокіший розгін активістів і журналістів 1 грудня. Перед новим роком 2014-го мало не до смерті побили Тетяну Чорновол, а вже в січні убили Сергія Нігояна, Михайла Жизневського та Юрія Вербицького», — написав він на своїй сторінці в Фейсбук у неділю ввечері.

За його спогадами, «18 лютого 2014 справжнє побоїще в Маріїнському парку почалося не після обіду, а вранці». «Я теж там був. Допомагав пораненим, яких били тітушки та розстрілювали беркутівці», — підкреслив п’ятий президент України.

«Чому бреше ДБР? Нинішня влада свідомо віддала цей орган на відкуп адвокату Януковича. Фактичним керівником Державного Бюро Репресій, як називають його в народі, є Бабіков, який отримував гроші від свого «ростовського» клієнта», — написав Порошенко.

Він вважає, що кримінальна справа проти екс-депутатки Чорновіл — це «це спроба атакувати та перекреслити цінності, на яких тримається наша незалежність. Це — намагання влаштувати російське судилище над всіма учасниками Майдану: від Героїв Небесної сотні до тих, хто підвозив дрова чи їжу. Це — ознака реваншу. Це — спроба переписати історію під диктовку Кремля», — переконаний п’ятий президент.

«Але вона не вдасться. Тому що є ми. Ми — носії пам’яті. Ми були там і ми пам’ятаємо все. І нас багато. Значно більше, ніж куплених Януковичем бабікових», — зазначив лідер «Європейської Солідарності».