невдала пересадкаУ Львові помер 45-річний пацієнт, якому львівські медики проведи першу в Україні операцію з пересадки підшлункової залози

Про це повідомляє Клінічна лікарня швидкої медичної допомоги Львова.

«Друзі, ми змушені повідомити дуже сумну звістку: на жаль, Андрій, наш пацієнт із пересадженою підшлунковою залозою, помер… Це величезна втрата не лише для його рідних, а і для усього нашого колективу та тих, хто вболівав і переживав за чоловіка», – йдеться у повідомленні.

Медики кажуть, його стан після операції був стабільним, але потім почав різко погіршуватись.

«Усі ці дні наші лікарі буквально жили з ним у реанімації. Цілодобовий супровід, медикаменти, контроль іноземних колег: ми робили все від нас залежне, аби Андрій відновився після операції.

Тривалий час його стан дійсно був стабільним, нирка починала працювати, підшлункова залоза також. Але, на жаль, потім показники стрімко погіршилися, судини затромбувалися і ані операція, ані подальша реанімація уже не мали ефекту», – йдеться у повідомленні.

Як зазначають лікарі, операція з пересадки підшлункової залози – одна з найскладніших.

«Трансплантація підшлункової залози – це одна із найскладніших операцій з пересадження органів. Світова статистика говорить про те, що кожен третій пацієнт після такої операції не виживає, у той час як два інші отримують шанс жити повноцінно. Ми щиро хотіли, аби цей шанс був і у Андрія. На жаль, доля вирішила інакше», – зазначають медики.