Поляки планують організовувати чартерні рейси для українських робітниківПромисловці в Польщі вже замовили чартер для сезонних робітників з України

У програмі Агробізнес на TVP президент служби персоналу промисловців Кшиштоф Інглот повідомив, що місцевий бізнес

готується до першого чартерного рейсу. Про це повідомляє sadyogrody.pl.

«Ми хочемо перевезти перших 200 людей з України на фабрики Вроцлава», – сказав Інглот.

У Польщі тепер гостро не вистачає працівників для роботи в сільському господарстві. Коронавірус спричинив надзвичайну ситуацію, яка серйозно зашкодить польським фермерам. Сільськогосподарські виробники не зможуть зібрати урожай без сезонних робітників зі східних країн. Тим часом німецькі фермери знайшли рішення – вони вже привезли сезонних робітників з Румунії.

Польським фермерам не вистачає персоналу для роботи на полях і в садах. Фермери бідкаються, що незабаром потрібно буде збирати спаржу, також скоро дозріє полуниця, а робочих рук бракує.

Польські фахівці з ринку праці зазначають, що ніщо не перешкоджає надалі організовувати чартерні рейси для працівників сільськогосподарської галузі. «Чартери для робітників недешеві, але альтернатива втратити урожай набагато гірша. А охочих українців поїхати на роботу буде багато», – запевнили польські фахівці на ринку праці.

В рамках програми з порятунку польської економіки «Антикризовий щит», 17 квітня, вступив в силу новий Закон, який дозволяє іноземцям легально перебувати 30 днів в Польщі після закінчення епідемії без необхідності подавати заяви на тимчасову посвідку на проживання.

Зазначимо, станом на 24 квітня у Польщі виявлено 133 нових випадки коронавірусу, померла 31 особа. Всього з початку епідемії в Польщі зареєстровано 10892 випадків коронавірусу, померли 494 особи, одужали 1944 людини.