запаси газуГлава МЗС Польщі запропонував компенсувати Україні запуск «Північного потоку — 2» і закликав Німеччини також прийняти фактичну участь.

Після запуску «Північного потоку — 2» Україна потребуватиме посилення політичної підтримки і підвищення оборонного потенціалу.

Глава МЗС Польщі Збігнєв Рау заявив про готовність Варшави компенсувати ці збитки Києву і закликав західних партнерів перейти від слів до справи в цьому питанні. «Я закликаю Німеччину взяти на себе відповідальність за своє рішення запустити «Північний потік — 2″ і прийняти фактичну, а не фіктивну участь в компенсації», — сказав дипломат.

Рау впевнений, що Кремль вкладав величезні кошти в будівництво газопроводу не для того, щоб в результаті не скористатися цим інструментом. Йдеться, ймовірно, про передбачувані маніпуляції Москви з поставками газу з метою «домовитися» про певні преференції для Росії.

Напередодні запуску газопроводу Польща готова брати участь «в компенсації при утворенні дефіциту» і надати підтримку Україні.