перемога УкраїниТрибунал прийняв рішення щодо ЧФ, яке стривожило МЗС РФ

Арбітражний трибунал в Гаазі знову визнав свою юрисдикцію в позові України проти Росії щодо Азовського моря і

Керченської протоки. Москві не вдалося уникнути відповідальності.

Міжнародний арбітраж 21 лютого виніс важливе рішення за позовом України проти Росії. Про це написав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко на своїй сторінці в Twitter. «Справа про морське право рухається далі!» — написав український міністр. Він уточнив, що Арбітражний трибунал в Гаазі відкинув протест Москви і визнав свою юрисдикцію в позові України проти РФ, який стосується Азовського моря, Керченської протоки та крадіжки природних ресурсів. Пристайко уточнив, що в першу чергу дані позови стосуються незаконного будівництва Москвою Кримського моста, а також перешкоджання руху суден через Керченську протоку в порти Маріуполя і Бердянська.

перемога України

Новину прокоментувала і колишня заступник міністра закордонних справ України Лана Зеркаль на своїй сторінці в Facebook. «Росії знову не вдалося уникнути розгляду справи по суті і відповідальності», — повідомила вона. Екс-заступник міністра уточнила, що в позові, юрисдикцію якого визнала Гаага, РФ звинувачується в порушенні як мінімум 14 статей Конвенції ООН з морського права (38, 43, 44, 92, 123, 192, 194, 198, 199, 204, 205, 206, 279 і 303).

У Москві вже відреагували на рішення Міжнародного арбітражу. Нервову реакцію видало Міністерство закордонних справ Росії на своїй сторінці в Facebook. «За цим позовом насправді стоїть спроба довести неіснуючий суверенітет України над Кримом», — поскаржилися росіяни. Вони уточнили, що суд нібито врахував цей «ключовий аргумент» Росії. Вони повідомили, що почали підготовку до меморандуму, який зобов’язані надати Гаазі до 20 серпня 2021 року. У МЗС Росії сподіваються, що Трибунал залишить без задоволення позови Києва.