Ульріх ЕмеЗазначають, що спочатку політик заперечував спонсорування поїздки Державною Думою Росії

Депутат Бундестагу Німеччини від правопопулістської партії «Альтернатива для Німеччини» (AfD) Ульріх Еме визнав, що

їздив в анексований Крим на «вибори» президента Росії за гроші з Кремля.

Про це пише Der Spiegel.

Там зазначають, що спочатку політик заперечував спонсорування поїздки Державною Думою Росії. Однак згодом Еме розповів німецькій газеті Freie Presse, що поїздку оплатив російський парламент, а дізнався він про це «пізніше».

Як пише Der Spiegel, депутат на анексованому півострові грав роль «спостерігача на виборах» Путіна у 2018 році, а потім говорив, що «був приємно здивований», наскільки «добре було організоване голосування».

Також видання пише, що таке фінансування німецького парламентаря Росією може завершитися для нього проблемами, оскільки відповідно до законодавства Німеччини, членам Бундестагу заборонено отримувати «грошові винагороди», якщо за них вони повинні використати свій мандат в інтересах донора.

Окрім цього журналісти Der Spiegel з’ясували, що Ульріх Еме не єдиний депутат від «Альтернативи для Німеччини», хто їздив на окуповану територію України в березні 2018 року на запрошення Москви. Роль «спостерігачів» на російських виборах в анексованому Криму тоді грали сім членів Бундестагу від цієї партії.

Der Spiegel пише, що політики по-різному відповідали на питання, чи заплатила їм Росія? Депутати Дітмар Фрідхофф, Антон Фрісен, Маркус Фромаєр і Вальдемар Хердт взагалі не відповіли на запити. Роббі Шлунд сказав, що його поїздка в Криму була «приватно профінансована». А його колеги Штеффан Котре і Штефан Койтер сказали, що це було «парламентське відрядження» (Котре) і «ділова поїздка» (Койтер) від партії. На запитання про гроші Росії обидва депутати припинили відповідати.