вакцинаціяНазвана причина смерті жителя Вінниці, який помер через 3 години після щеплення американо-німецької вакциною Pfizer

Смерть 47-річного жителя Вінниці не пов’язана з отриманням щеплення від коронавіруса Pfizer. До такого висновку прийшли після медичної експертизи. Таку заяву було оприлюднено на офіційному акаунті Департаменту охорони здоров’я та реабілітації Вінницької ОДА в Facebook, передає Д-НК.

Вінничанин помер 2 липня через три з половиною години після вакцинації препаратом Comirnarty від Pfizer-BioNTech. У нього несподівано трапилася нудота і втрата свідомості. Медики прибули швидко, намагаючись реанімувати чоловіка, але безрезультатно. Попередні результати судмедекспертизи говорять про те, що летальний випадок не пов’язаний з щепленням.

Так, у померлого не було ні алергічної реакції з анафілактичним шоком, ні тромбозу, які в окремих випадках можуть виникнути після вакцинації. Причиною смерті, за даними експертів, стала гостра серцево-судинна недостатність на фоні ішемічної хвороби серця.

Розслідування триває. У департаменті підкреслили, що у 5 чоловік, які були вакциновані одним флаконом препарату із загиблим, ніяких негативних наслідків не помічено. «Важливо! Вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвиток захворювань або смерті від інших причин», — повідомили представники департаменту.

Вакцинація в Україні від коронавіруса розпочався 24 лютого 2021 року. Прищеплюють українців препаратами від AstraZeneca і Pfizer. Станом на 4 липня обидві необхідні дози щеплення від COVID-19 отримали понад 841 тисячі громадян. Це близько 1,9% населення, що недостатньо для придбання колективного імунітету.