НАТО перекидає до кордонів Росії 40 тисяч солдатів і озброєнняУ лютому стартують одні з найбільш масштабних навчань НАТО Defender Europe, в рамках яких до кордонів Росії будуть перекинуті близько 40 тисяч військових

Це наймасштабніші маневри з часів холодної війни, яка

закінчилася понад 30 років тому.

Вже у лютому починаються одні з найбільш масштабних навчань Північноатлантичного Альянсу Defender Europe 2020 («Захисник Європи 2020»).

У Москві болісно поставилися до даних маневрів. І не дивно, так як пройдуть вони практично на кордонах Росії в Польщі і країнах Балтії. Очікується, що участь в Defender Europe 2020 приймуть 40 тисяч військових з 17 країн, десятки тисяч одиниць бойової техніки, сотні літальних апаратів і колосальна кількість боєприпасів.

Тривати маневри будуть кілька місяців аж до травня. Примітно, що близько половини контингенту Defender Europe 2020 складуть американські військові — близько 20 тисяч осіб. Крім того, на запрошення в навчаннях НАТО братиме участь Грузія, на території якої також пройдуть маневри. За даними джерел, в ході цих навчань особливу увагу буде приділено батальйонам Латвії, Литви та Естонії, які в 2015-2017 роках створювалися в якості живого щита на випадок вторгнення Росії і спроби анексувати території, як було з Україною.

Російський Telegram-канал «Кремлівський мамковед», ​​коментуючи ситуацію, висловив упевненість, що Defender Europe 2020 року — сигнал особисто беззмінному президенту Росії Володимиру Путіну. «З огляду на вкрай агресивну риторику і реваншистські настрої Путіна, перекидання значного американського контингенту в Польщу виглядає попереджувальним кроком, покликаним послати певний сигнал президенту», — повідомив ресурс.