Дрогобицьке ОТГЗавдяки зусиллям та лобізму громади села і керівництва міста

Нагуєвичі – батьківщина Івана Франка. Саме за це село велася активна боротьба, щоб воно увійшло до складу майбутньої Дрогобицької ОТГ.

У середу, 17 липня, в межах формування стратегії розвитку майбутньої ОТГ, відбулася зустріч посадовців Дрогобицької міської ради Володимира Чуби – начальника відділу охорони здоров’я, Петра Шев’яка – начальника відділу освіти, на чолі з міським головою Тарасом Кучмою з представниками села Нагуєвичі.

Дрогобицьке ОТГ

У ході зустрічі посадовці ознайомилися з роботою школи, інтернат-школи, лікарської амбулаторії, лісництва, підприємців, потребою релігійних громад.

Говорили й про економіку, охорону здоров’я, освіту.

За словами Тараса Кучми, первинна ланка галузі охорони здоров’я має бути максимально наближена до людей, а от вторинна допомога має надаватися централізовано. Тобто у селах, які віддалені від Дрогобича, ФАПи та амбулаторії мають бути збережені. А послуги вторинної ланки мають надаватися на високому рівні у медичних закладах Дрогобича, які за останні роки суттєво поповнили новим обладнанням.

Мешканці села в унісон з керівництвом Дрогобича бачать на своїй території розвиток туризму та сільського господарства.

«Ми маємо унікальну перспективу розвитку, яка полягає у семи кластерах: індустріальному, туристичному, культурно-освітньому, ІТ-технологіях, медичному, лісовому господарстві та переробці деревини, фермерстві та садівництві», – озвучив бачення розвитку ОТГ Тарас Кучма.

Сьогодні жителі села активно вболівають за пропагування Івана Франка в Україні та світі. Така робота активно ведеться у Дрогобицькій міській раді. Більше того, щоб зацікавити туристів, кажуть, що на території села є унікальне джерело води «Нафтуся». Крім того, наголошують, що потрібно братися й за ремонт дороги.

Підсумовуючи зустріч, обидві сторони домовилися про формування чіткого переліку проблем та пропозицій, які будуть враховані при формуванні плану розвитку майбутньої Дрогобицької ОТГ.