літак судного дняУ Таганрозі злодії «обчистили» «ІЛ-80» на аеродромі: з «літака судного дня» зникла апаратура

Невідомі злочинці проникли на територію аеродрому Таганрог-Південний і винесли всю апаратуру з літака, який

був доставлений для модернізації.

Про це повідомляє «РЕН.ТВ». За даними правоохоронних органів, ще 4 грудня зловмисники проникли на територію аеродрому Таганрог-Південний, пробралися на борт доставленого для модернізації літака і винесли з нього всю апаратуру. 😀

Про зникнення повідомив начальник служби авіаційної безпеки Таганрозького авіаційного науково-технічного комплексу. Відзначається, що з літака зникли блоки для радіостанцій в кількості 39 штук, також було викрадено п’ять плат з демонтованих приладів. З’ясувалося, що злочинці зламали вантажний люк і проникли в літак.

Під час огляду місця злочину були знайдені сліди взуття і відбитки пальців передбачуваних злочинців. Їх оголосили в розшук. Перший пробний політ літака «Іл-80», створеного на базі «ІЛ-86», відбувся в 1985 році: експлуатація ж даного літака почалася в 1992 році. Всього було випущено 4 таких літака: вони являють собою повітряний командний пункт, обладнаний засобами захисту від ядерної зброї і радіоактивного випромінювання. Звідси й прізвисько — «літак судного дня».

Відзначимо, що аналогом «ІЛ-80» є американський літак Boeing E-4 Nightwatch, створений на початку 1970-х років.