археологиЖитло часів Київської Русі в Вишгороді обіцяють реконструювати вже до середини листопада

У Вишгороді на території історико-культурного заповідника

під час ремонту музейної будівлі 1947 року побудови виявили древнє житло гончара часів Київської Русі.

За словами археологів, унікальність знахідки в Вишгороді полягає в тому, що житло гончара — це єдиний в країні зразок будинку ремісника часів Київської Русі. Розкопки стародавнього житла почалися в середині травня, а на початку червня тут виявили кілька цікавих артефактів.

Під час археологічних досліджень були знайдені різні артефакти, наприклад, дитячі прикраси і навіть іграшки — десятки браслетів з візантійського скла різних кольорів і глиняний кінь з вершником.

археологи

Історики знайшли і речі, які, швидше за все, належали дружині господаря будинку — залишки прясла, за допомогою якого вона пряла нитки для пошиття одягу чоловіка й дітей. Від господаря будиночка залишилися залишки металевих інструментів і фрагменти виробів, які він виготовляв: горщики, миски. Незабаром дослідники встановлять, чим харчувалися мешканці будинку, адже під час дослідження були знайдені кістки тварин. А ось людських останків на місці розкопок не знайшли.

археологи

Для відтворення житла археологи створять 3D-модель житла, а архітектори складуть проект і приступлять до реконструкції будинку.